еМагазин
Image default
Македонија

Заев вели дека сите „бомби“ стопроцентно биле предадени во СЈО

Сите „бомби“ стопроцентно се предадени во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), изјави премиерот Зоран Заев, прашан дали може да гарантира дека бомбите не се излезени од СДСМ.

Посочи дека „бомбите“ во најголем дел се однесувале на опозицијата, граѓанскиот сектор, бизнисмените, верските заедници и другите чинители, како и за тогашната власт.

– Очекувам истражните органи да откријат од каде потекнуваат и да постапат согласно законот. Воспоставивме закон и дел од Пржинскиот договор беше и оваа законска регулатива што е денеска е на сила и по неа треба да се постапува, изјави Заев.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЈО: „Бомбите“ на „Ел чека“ не се од СЈО

Кој не е разочаран од СЈО?

„Ел Чека“ не мирува, објави нови „бомби“ и повторно му се заканува на Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ако кажев дека Катица е виновна или дека Фросина земала пари ќе ме пуштеа, вели Боки 13

Редакција

Заев: Ќе побараме одложување на изборите

Редакција

Кривичен суд: Барањата за амнестија испратени на мислење кај надлежното обвинителство

Редакција