еМагазин
Image default
Македонија

Заев вели дека средбата со Биг Мајк била во интерес на државата

Премиерот Зоран Заев, кој неодамна имаше средба со американскиот претприемач, кој се занимава со производство на марихуана за медицинска и рекретативна употреба, познат како Биг Мајк (Мајкл Штрауметис), денеска изјава дека истата била во интерес на државата.

Како што е познато, јавноста за средбата дозна од Биг Мајк, кој објави фотографии на неговиот Инстаграм по бројните средби со функционери и бизнисмени во Македонија.

Заев рече дека Владата не криела за средбата, а дека истата се остварила по барање на Биг Мајк, а се однесувала на зајакнување на извозот на масло од канабис за медицинска употреба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Биг Мајк објави видео од средбите со Зоран Заев, Венко Филипче, Хари Костов…

Бизнисот со канабис за медицинска употреба расцвета: Бројот на издадени лиценци порасна на 27

(ВИДЕО) Биг Мајк по средбата со Заев и посетата на Македонија најавува дека за 2-3 години ќе станеме суперсила во бизисот со канабис

Во земјата која Биг Мајк ќе ја прави канабис суперсила во Европа, крвично дело е поседување и на еден џоинт

Фото: Инстаграм/Биг Мајк

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Почна кампањата за референдумот: Заев го поврза со гласањето за независноста на 8 септември 1991 година

Никола Осило

Нема пријавено случај на рекет или уцена кај членките на Стопанската комора на северозападна Македонија

Редакција

Анкета: 51,3% од граѓаните не ја одобруваат работата на Владата, 57,1% немаат доверба во СЈО

Редакција