еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница.

Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетало од патот.

Возилото го управувал Ф.С.(21) од село Радово. Покрај него е повредена и другата сопатничка Н.С.(21) , од истоименото село.

Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР Струмица.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарскиот европратеник Ковачев: Григор Прличев е Бугарин, нема простор за компромис

Никола Осило

Заменичката на Јанева, Јосифовска на судењето за „Рекет“: Го потпишав мислењето за враќање на пасошот на Камчев

Редакција

Комора на сметководители: Фискалните ленти се канцерогени, итно да се забранат како во ЕУ

Редакција