еМагазин
Image default
Локално

Загина возач на комбе во сообраќајка со автобусот во близина на Велес

Едно лице загина, а 14 други се повредени во судир меѓу автобус и товарно комби во близина на Велес, кај селото Мамутчево.

Во сообраќајната несреќа загина возачот на комбето со скопски регистарски таблички, а во чие што возило немало други патници.

Повредените патници се згрижени во велешката болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали од Обвинителството за сообраќајната несреќа на патот Велес – Штип

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш

Редакција

Се запали „Голф“ при влез на граничниот премин Богородица

Никола Осило

Криумчарите уриваат рекорди: Крушевчанец напикал 45 мигранти во комбе

Никола Осило