еМагазин
Image default
Локално

Заглавените туристи на скопскиот аеродром заминаа за Хургада

Домашни туристи кои уплатија арамжман за Египет и чекаа од ноќеска на Скопскиот аеродром после 10 часот полетаа кон Хургада.

Според инфорамциите на веб страницата на Меѓународен аеродром Скопје, полетале во 10 и 44 часот со авион на „Флај 2 Скај ерлајнс“.

Туристите требало да полетаат ноќеска на полноќ, со одложување дека тоа ќе се случи во 2:30, па во 5:00 часот, и во 7:00 часот. Аранжамот го уплатиле преку неколку туристички агенции.

Случајот не беше пријавен во Државниот пазарен инспекторат.

МИА/Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во товарно возило откриени 61 мигрант, возачот избегал

Никола Осило

Две мајки во ист ден пријавиле напад врз деца во центарот на Скопје

Никола Осило

Расправа за момче заврши со исеченици за малолетна девојка