еМагазин
Image default
Локално

Загорено тенџере со месо вознемири станари во Аеродром

Со две возила и седум пожарникари, Противпожарната единица на Град Скопје интервенираше на дојава од граѓани дека излегува црн чад и непријатна миризба од стан во Аеродром.

Пожарникарите со скала се качија на првиот спрат од зградаата позади кафе барот „Ред кафе“ во Аеродром од каде што излегуваше чадот и констатираа дека се работи за заборавено тенџере со јадење на балконот. Тенџерето беше острането и изгаснато.

МИА/Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+фото) Како градоначалникот Петре Шилегов го „виде“ пречекот на ракометарите на Вардар

Никола Осило

Двајца тепале момче во Скопје

Никола Осило

Земјотрес во Струмица, Валандово и околината

Редакција