еМагазин
Image default
Локално

Залутан куршум паднал на „Ауди“ во Сарај

На 20.08.2019 околу 12.50 часот во СВР Скопје, М.И.(54) пријавил дека во патничко возило „Ауди“, сопственост на неговиот брат, на улица „10“ во с.Сарај, скопско, паднало залутано зрно од огнено оружје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројка за Гинисовите рекорди: Скопјанец возел 13 мигранти во „Опел астра“

Фатен охридски дилер откако на ученик му се слошило среде настава

Кривична пријава против прилепчанец кој имал полов однос со тринаесетгодишно девојче

Никола Осило