еМагазин
Image default
Локално

Запален џип „БМВ“ во Скопје

На 20.09.2018 година во 04.05 часот, пријавено е дека на улица „Христо Смирненски“ во Скопје непознато маскирано лице фрлило предмет кон патничко возило „БМВ Х5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Х.Т.(25), по што настанал пожар, информира МВР.

Возилото било управувано од неговиот татко З.Т.(58), кој последен пат го паркирал возилото околу 16.00 часот на 19.09.2018 година на наведената адреса.Пожарот бил изгаснат од екипа Противпожарната единица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР: Приведени Кинезите кои со сатар бркаа муштерија

Никола Осило

Потребна е постојана едукација и надградба за достигнување висок квалитет во млекопроизводството

Редакција

Косовар со пасош на скопјанец сакал да влезе во државата

Никола Осило