еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Запленет е глисер на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоки Кичеец

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство.

Глисерот е запаленет синоќа.

Обвинителството на 15. месецов отвори истрага против лицата Б.Ј и З.М,  кои ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“.

Првоосомничениот Б.Ј го товари и за „перење пари и други приноси од казниво дело“.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Боки 13 е најголемиот „рекетар“ во Македонија? Нема други?

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку пари потрошил премиерот Зоран Заев на ресторани и хотели

Редакција

Владата ја разгледуваше новата арбитражна постапка против Македонија од грчката „EL.PET.Balkaniki“

Никола Осило

Вработен во скопска градинка позитивен на корона вирусот

Редакција