еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Во Кривичниот суд денеска започна долгоочекуваното судење за „Рекет“.

Стартот на судењето очекувано предизвика големо внимание во јавноста и на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева до судијката на судењето за „Рекет“: Се надевам дека не се плашите од заканите на Рускоска за „тресење од гаќи“

Боки 13: Преку „Рекет“ се водат политички борби кои паѓаат на мои плеќи, ќе сведочам за организаторот и сите помагачи

Рускоска на судењето за „Рекет“ на Јанева и кажа дека згрешила од алчност

Најголем интерес на социјалните мрежи има за првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

И двајцата денеска во судот рекоа дека се невини, а на социјалните мрежи во „жишата“ е и Вилма Рускоска, обвинителката од ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, која го води случајот.

Еве дел од твитовите:

Фото: Боки 13/Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски железници-инфраструктура вработува 18 лица, плата до 23.746 денари

Никола Осило

Анкета на ИРИ: Мнозинство граѓани поддржуваат влез во ЕУ и НАТО под „Република Северна Македонија“

Никола Осило

Боки 13 останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Редакција