еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: На директорката Лукаревска, УЈП и е втор дом

Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари.

Управата за јавни приходи (УЈП) и даночните работници, можеби не се омилени кај компаниите.

Директорката Сања Лукаревска се обидува да го промени овој имиџ. Таа вели дека Управата ја гледа како свој втор дом изминатите 13 години.

Таму работи од 2006 година.

“Сакам да ја гледам Управата како напредува и да придонесувам да биде почитувана институција еднаква за сите даночни обврзници.

Главната цел е да имаме успешна наплата континуирано и да постигнеме наплата којашто досега никој не ја постигнал. Да се воспостави редовна даночна дисциплина, уредно издавање фискални сметки, како и успешна реализација на предвидените реформи“, вели таа.

Познатото презиме Лукаревска го наследува од својот татко, актерот Ѓокица Лукаревски. Таа вели дека го наследила и неговиот талент.

“Како ќерка на актер, го наследив таленот за глума, но во извршувањето на мојата функција настапувам искрено, без ниту малку глума.

Пријателите и колегите ме познаваат како човек кој не сака неправда. Во слободно време сакам да читам книги, уживам да гледам сериски филмови и да патувам, но не и да се фотографирам.

Следбениците и пријателите на мојот профил на социјалните медиуми, ретко имаат можност да видат фотографија од местата коишто сум ги посетила. Важно ми е да бидам во убаво друштво“, вели таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Директорот на Царината, Танасоски има брат близнак и ќерки близначки

Фото: УЈП/Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Татко ѝ на Калина на промоцијата на книгата праша: Зошто на Кајмакчалан некој ја пуштил гласината за наводно исчезнати мајка и дете

Силвана Жежова

На 29. јуни во Скопје две паради: Едната за подршка на ЛГБТИ заедницата, другата за за поддршка на традицијата, бракот и семејството

Редакција

Твитер „зовре“ за катастрофата во Струга: „Трска гори, Влада се чешла“

Никола Осило