еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари.

Директорот на Управата за финанско разузнавање, Блажо Трендафилов работи во Управата повеќе од 10 години во делот на инспекциски надзор.

Интересен детал од неговиот приватен живот е дека редовно се занимава со спорт и вели дека води здрав живот.

Она што е непознато за пошироката јавност е дека во младоста се интересирал за уметноста на Леонардо Да Винчи, а на темата напишал и книгата „Ремек дела“ во 1999 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: На директорката Лукаревска, УЈП и е втор дом

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Директорот на Царината, Танасоски има брат близнак и ќерки близначки

Како гледаат на соработката со Тевдовски, Лукаревска, Танасоски, Муареми и Трендафиловски

Фото: Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Клиниката „Жан Митрев“ ги стави на располагање своите ресурси во борбата против коронавирусот

Редакција

Твитер „зовре“ за споменикот на Мајка Тереза: „Турете одозгора кафиќ со тераса која ќе го узурпира тротоарот и да не го тапиме многу“

Никола Осило

Српски Курир: Алкалоид Белград донираше над 80 илјади евра за Институтот за јавно здравје на Србија, за пациентите на дијализа

Редакција