еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Заменик министерката Елези е родена во финансискиот центар на Европа

Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари.

Ширет Елези, заменик министерката за финансии, е родена во Франкфурт, финансискиот центар на Европа.

На осум годишна возраст со своето семејство се преселиле во Гостивар.

Таму го завршува образованието, додипломските, магистерските и докторските студии.

Таа е доктор на науки по економија.

Во Гостивар работела токму во секторот за финансиски прашања, како раководител на сектор во општината, а една година беше и министер за локална самоуправа.

Пред да дојде на функцијата заменик министер за финансии, беше министерка за локална самоуправа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Министерот Тевдовски бил фудбалер

Запознајте ги чуварите на јавните пари: На директорката Лукаревска, УЈП и е втор дом

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Директорот на Царината, Танасоски има брат близнак и ќерки близначки

Фото: Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма за тутунот во Љуботен, еми што ќе се случи ако се чепне нарко, фармацевтската, градежната… мафија?

Редакција

(Видео) Посетата заврши: Со каков подарок од Заев папата Франциск си замина од државата

Редакција

Заев прашува како четири земји, три од нив членки на НАТО и наши пријатели, го дозволиле бегството на Груевски

Редакција