еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги новите антикорупционери: Кој е новинарот Горан Трпеноски

еМагазин стартува со нов серијал во кој ќе Ви ги преставиме новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или во јавноста позната и како Антикорупциска комисија.

Кој е Горан Трпеноски?

Член на Антикорупциската комисија стана и новинарот Трпеноски.

Тој е дипломиран правник.

Дипломирал на Правниот Факултет при Универзитетот „Кирил и Методиј“ во Скопје, каде запишал и постдипломски студии.

Како новинар почнал да работи во 1999 година во дневниот весник Вечер, а потоа работел и во Вест, а пред да стане дел од Комисијата работеше во порталот Сакам да кажам.мк.

Член е на новинарските здруженија, Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и на медиумски работници (ССНМ).

Оженет е, и има едно дете.

Роден е во Струга во 1971 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте ги новите антикорупционери: Шемши Сали, експерт и за боречки вештини

Запознајте ги новите антикорупционери: Која е претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска

Запознајте ги новите антикорупционери: Баџанакот на Џафери, Нури Бајрами бил печалбар и новинар

Фото: Фејсбук/Трпеноски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Манчевски се пошегува на негова „сметка“: Министерската функција те заглупавува

Редакција

„Македонија си го смени името, парите и пасошите“: Што пишуваат регионалните медиуми за ратификацијата на Договорот од Преспа

Редакција

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Редакција