еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Заради зголемен обем на работа: СОЗР на Владата вработува возачи, готвач…

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија објави оглас за вработување на 4 лица на определено време поради привремено зголемен обем на работа.

Се бараат возач за плата од 15.383 денари, возач со Д категорија за плата од 18.362 денари, готвач за вилите во Скопје и резиденцијалните објекти за плата од 17.105 денари и работник за извршување на помошни работи за плата од 13.906 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Нов хотел во Охрид „Скај корнер“: Врвна храна и услуга

Силвана Жежова

За Царинската управа скопскиот аеродром се уште се вика „Александар Велики“

Никола Осило

Катастарот вработува шест државни службеници, плата до 25.023 денари

Никола Осило