еМагазин
Image default
Локално

Застрелан битолчанец додека бил на лов со пријателите

На 21.10.2018 година во СВР Битола било пријавено дека околу 08:30 часот К.Т. (59) од Битола, додека бил на лов со неговите пријатели Г.М. (43), Б.П. (65) , Б.В. (58) и З.В. ( 29), сите од Битола, во атарот на с.Лисолај, се здобил со повреди од огнено оружје, по што бил пренесен во Медицинскиот центар во Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола, а известен е и јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за екс-директорот на ЈП „Комуналец“ во Крива Паланка

Никола Осило

(Фото) Автомобилите „пливаа“ по улиците во Битола: Силен и пороен дожд го „потопи“ градот

Редакција

Албанец баран од Интерпол уапсен на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило