еМагазин
Image default
Локално

Затвореник од Идризово излегол на викенд и не се вратил

Вчера (6 февруари) околу 20 часот и 40 минути, во тетовското село Боговиње лишен од слобода е 25-годишниот Н. И. од ова село, кој со наредба од КПУ „Идризово“  се барал за доиздржување на затворската казна, откако претходно не се вратил од викенд, информира МВР.

Нешто подоцна,  Н. И. предаден е во КПУ „Идризово“ во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Родител нападнал наставник бидејќи му го избркал детето од час

Никола Осило

Криумчарите уриваат рекорди: Во „Ауди“ и „Пасат“ превезувале 21 мигрант

Никола Осило

Крадци на велосипеди „фатени“ на камера: Се бара помош за идентификација

Никола Осило