еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот „Идризово“ вработува седум лица, плата до 15.718 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 јавни службеници во КПУ Казнено поправен дом Идризово.

Се бараат седум самостојни референти, а платата за сите работни смета изнесува 15.718 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Витаминка“ за своите вработени воведе дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство

Редакција

(Фото) Пендаровски го испрати Иванов од Вила Водно

Редакција

Охридска банка ќе изврши докапитализација за поддршка на развојот на банката во износ од 10 милиони евра

Редакција