еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот Скопје вработува пет лица, плата до 35.872 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 јавни службеници од казнено поправна установа Затвор Скопје – Скопје за следните работни места: помлад соработник за правна помош на осудени лица, самостоен референт за техничко одржување на компјутерски системи, виш соработник – психолог, самостоен референт за практична обука на осудени лица во областа на дрво-преработувачка дејност и раководител на сектор за ресоцијализација.

Платите во завиност од работното место се движат од 18.211 до 35.872 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) И партиите знаат да се „зезаат“: ВМРО-ДПМНЕ го пречека портпаролот на СДСМ со микс „Каде е син ми Костадин“

Никола Осило

Драма оти Заев отишол на одмор

Редакција

Нема да има предвремени парламентарни избори, ќе има реконструкција на Владата

Редакција