еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот Скопје вработува шест лица, плата до 33.255 денари

КПУ Затвор Скопје распиша оглас за вработување на 6 шест лица на неопределено време.

Се бараат четири кандидати за работното место виш надзорник за внатрешно и надворешно обезбедување за плата од 33.255 денари и двајца кандидати за помлад надзорник за внатрешно и надворешно обезбедување за плата од 28.416 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „збесна“ за мерките за загадувањето: „Од утре ќе мириса на јоргован и ќе денсаме голи под виножито“

Никола Осило

За плати на Управниот и Надзорниот одбор на Прилепска пиварница лани исплатени 32,1 милиони денари

Редакција

Во блок-трансакција продадени 1.100 акции од Комерцијална банка

Никола Осило