еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Лила Филиповска по распитот за „Рекет“ без изјави за медиумите, новинарите ги поздрави со „чао друштво“

Водителката Лила Филиповска денеска повеќе од еден час беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со итрагата за случајот „Рекет“.

Од Обвинителтвото за МИА велат дека Филиповска била повикана да даде потребни известувања.

Таа на излегување од Обвинителството не сакаше да даде изјава за медиумите. На новинарските екипи им испрати бакнеж со зборовите „чао друштво“.

Во врска со „Рекет“ осомничени и во притвор се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

МИА/Фото/видео: А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Рускоска ја прашала Лила: Кој е банкарот?„: Твитер реакции за распитот на Лила Филиповска за „Рекет“

(ВИДЕО) Пријателката на Боки 13, Лила Филиповска на распит за „Рекет“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе дознаеме ли конечно кој ќе бидат новите министри

Редакција

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Редакција

Обвинителството побара продолжување на притворот за Катица Јанева

Никола Осило