еМагазин
Image default
Македонија

Завршни зборови за „Транспортер“, во кој е обвинет поранешниот битолски градоначалник Талески на 2 март

Судењето за случајот „Транспортер“ продолжува на 2 март, кога треба завршни зборови да дава Обвинителството.

Судот го отповика денешното рочиште за да можат страните да се подготват за завршните зборови.

Во „Транспортер“ обвинети се поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

Предметот го води судијката Добрила Кацарска, а застапник на обвинението е Трајче Пеливанов.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како работеле пратениците изминатите шест месеци

Редакција

Пронајден починат возач во возило во кавадаречка фабрика

Редакција

Сузана Николовска е назначена за нова в.д. директорка на Клиниката за кожни болести

Редакција