еМагазин
Image default
Локално

Земјотрес ги вознемири граѓаните на Прилеп

Земјотрес со јачина од 2,3 степени според Рихтеровата скала е регистирран утрово во 04 часот и 39 минути на подрачјето на Прилеп, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот чиј епицентар се наоѓа 65 километри јужно од Скопје, бил почувствуван од населението во Прилеп и околината со интензитет од 3 степени според Европската макросеизмичка скала.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Масовна тепачка во ноќен клуб во Марино

Никола Осило

Сметководителка 44 пати оправдувала директор на јавно претпријатије во Охрид за неоправдани патни трошоци

Објавена програмата на „После часови“!

Редакција