еМагазин
Image default
Локално

Земјотрес почувствуван во Охрид и Струга

Умерен земјотрес со интензитет од 3,8 степени по Рихтеровата скала во 2:21 часот рано изутринава е почувствуван во охридското епицентрално подрачје.

Според Европската макросеизмичка лабораторија, епицентарот на потресот е во непосредна близина на охридскиот аеродром, во атарот на село Оровник, два километри под земјината кора.

Нема информации за предизвикани материјални штети освен вознемиреноста кај локалното население.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тетовчанец физички нападнал двајца полицајци

Никола Осило

(Видео) Граѓаните на протест против изградбата на висококатница во Аеродром

Никола Осило

Излетал од патот со „БМВ320“