еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Зголемување: Блокирани сметките на 111.056 граѓани и фирми

Со блокирани сметки во банките минатата година завршиле 111.056 депоненти (граѓани и фирми), што е зголемување во однос на претходната година кога блокирани биле сметките на 110.727 граѓани и фирми, покажуваат податоците на Народната банка.

На крајот од минатата година од вкупниот број блокирани, 82.029 биле физички лица, а 29.027 биле правни лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пазарџиите од 1 јануари ќе треба да плаќаат по 60 евра за лиценца

Редакција

Конечно забрана од МОН: Децата одеа на екскурзии во Пеленица каде што има депонија со токсичен линдан

Редакција

Тендер „тежок“ 225.000 евра: МВР купува возила за транспорт и брзо распоредување

Никола Осило