еМагазин
Image default
Локално

Жена и тригодишно дете повредени во пожар во Скопје

На 28.05.2019 година во 09.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Христо Смирненски“ избувнал пожар во стан во кој престојувала В.С. (43), информира МВР.

Во моментот кога избил пожарот во станот се ноѓале Д.В.(31) од Радовиш и нејзиното тригодишно дете кои се здобиле со полесни изгореници и вдишале чад поради што биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им била укажана лекарска помош.

Пожарот бил целосно изгаснат околу 10.20 часот од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид ќе се врши во текот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тепачка меѓу малолетни штитеници на домот „Ранка Милановиќ“

Никола Осило

Фрлил ќеса со марихуана пред полицајци и се дал во бегство

Никола Осило

МВР со детали за тепачката на „Рузвелтова“: Тешко повредено едно лице, еден во бегство

Никола Осило