еМагазин
Image default
Локално

Жена тешко повредена по пад во отворена шахта на гробишта

Педесетгодишната Г.С. вчера се здобила со тешки повреди откако паднала во отворена шахта на гробиштата Камник во Скопје.

Од МВР информираат дека случајот вчера го пријавил сопругот В.С., кој посочил дека додека со сопругата се движеле по улица во кругот на гробиштата Камник, таа паднала во отворена шахта и се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца скопјани бесправно си изградиле станбен објект во заштитената зона кај Трпејца

Редакција

Двајца соседи сакале да го изрешетаат

Никола Осило

Штипјанка сакала да прошверцува марихуана при посета на сопругот во затвор

Никола Осило