еМагазин
Image default
Локално

Жена во Кавадарци пријавила дека поранешниот сопруг ѝ извршил обљуба

На 09.03.2019 година во 09,00 часот во Полициската станица Кавадарци, 29-годишна жена од Кавадарци пријавила дека истиот ден околу 05 часот кога се враќала во својот дом ја пресретнал нејзиниот поранешен сопруг (32 години) од Кавадарци кој извршил обљуба врз неа, информираат од МВР.

Сторителот е приведен во полициска станица и известен е јавен обвинител од ОЈО-Велес. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Изгореа два стана во социјалната зграда во Берово: Семејства со мали деца се на улица

Редакција

Доживотен затвор за девојката од Дебар која ги уби родителите и малолетната сестра

Редакција

Четири лица тепале двајца во ноќен клуб во Скопје

Никола Осило