еМагазин
Image default
Локално

Жена заврши на Клиника: Кучиња скитници и ги распарталиле нозете

На 28.05.2019 година околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, М.Х.(34) од село Врапчиште, гостиварско, пријавила дека во близина на семејната куќа била нападната од кучиња скитници, кои и нанеле повреди на двете нозе, информира МВР.

По укажаната лекарска помош во гостиварската болница таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пожар во стан во Скопје, евакуирани дел од станарите

Редакција

Избеган малолетник од „Ранка Милановиќ“ ја нападнал мајка си и на продавачка и се заканувал со нож

Никола Осило

Скопјанец нападнат пред Театар Комедија

Никола Осило