еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

Жените заедно, хумана иницијатива на Women’secret

Women Together (Жените Заедно) e иницијатива на шпанскиот бренд Women’secret, која работи под мотото дека малите нешта кои секоја од нас ги прави, всушност имаат огромно влијание и не само што нè поврзуваат туку може да направат и значителни промени.

Во периодот од 1 до 10 март 2019 година, во продавниците на Women’secret ќе бидат поставени кутии за донација.

Со донација од најмалку 50 денари секој посетител на продавниците ќе може да биде дел од оваа хумана акција и ќе добие специјална алка Women Power!

100% од собраните средства одат за помош на невладината организација за поддршка на родова еднаквост и еднородителски семејства Оne Can/ Една може (www.facebook.com/onecanednamozhe).

Се надеваме дека и овој пат Жените Заедно ќе покажат дека со здружени сили можат да ги променат нештата кон подобро.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелација потврди: 2 години затвор за Груевски

Редакција

Фондот за здравствено осигурување вработува седум лица, плата до 32.825 денари

Никола Осило

Ќе прави ли Шилегов ново партиско дувло од новата фирма за парно греење?

Редакција