еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Борис Сарафов вреден 596.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на ул. Борис Сарафов и изградба на водоводна мрежа, атмосферска и фекална канализација склучи договор со друштвото за градежништво и трговија „Жикол“ ДООЕЛ експорт импорт Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 36.680.494 денари или околу 596.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НБРМ: Банките „великодушни“ за кредити на граѓаните, „скромни“ за компаниите

Никола Осило

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на Ајфон, еве од каде да ја преземете

Редакција

Арсовска: Нерамноправна борба помеѓу мажите и жените на пазарот на труд

Редакција