еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот на Министерството за транспорт за изградба на водовод во зоната Визбегово вреден 1,8 милиони евра

Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за изградба на водоводна мрежа за делот од Индустриска зона Визбегово, општина Бутел склучи договор со друштвото за градежништво и трговија „Жикол“ ДООЕЛ експорт импорт Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 114.312.552 денари или околу 1,8 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на парцела во ТИРЗ Струмица вреден 47 милиони денари

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на парцела во ТИРЗ Струмица вреден 650.000 евра

„Жикол“ го доби милионскиот тендер на Министерството за транспорт за изградба на водоводи во повеќе населени места

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрадули не гледа конфликт на интереси во тоа што фирма на неговата сопруга добила државни тендери

Редакција

Која е Кејт Мери Брнс, новата амбасадорка на САД во Македонија

Редакција

Русковска за „Независен“: Заев усно не извести за бизнисмените кои биле уценувани

Редакција