еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за изградба на пат меѓу Старо и Ново Коњарево вреден 82 милиони денари

Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за изградба на државен пат Р1402, делница Старо Коњарево – Ново Коњарево склучи договор со друштвото за градежништво и трговија „Жикол“ ДООЕЛ експорт импорт Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 82.587.508 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државното правобранителство вработува шест лица, плата до 28.068 денари

Никола Осило

Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат за неговото бегство

Редакција

„МојДДВ“: Дали повратот на ДДВ може да се направи и на добрата и услугите со 5% ДДВ?

Редакција