еМагазин
Image default
Локално

Жител на Добрејци нападнал полицаец

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.(50) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 21.08.2019 на бул.„Гоце Делчев“ во Струмица пријавениот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопи се од попусти до -70% во Капитол мол

Редакција

Дебарчанец „гаѓал“ со предмет судија на фудбалски натпревар во Охрид

Никола Осило

Маж нападнал девојка по расправија околу седење во автобус на ЈСП

Никола Осило