еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Маж убиен кај скопско Рашче

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче.

Како што изјави порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

Повеќе детали се најавуваат за подоцна.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот ќе потроши 4 милиони денари за авионски карти

Редакција

Твитер зовре за бегството на Груевски: „Нели Орбан беше против азиланти“

Никола Осило

(Галерија+Видео) Летна колекција на SuperDry: Summer or Nothing

Редакција