еМагазин
Image default
Локално

Жител на Вевчани ширел расизам преку Фејсбук

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.У.(59) од село Вевчани, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, информира МВР.

Во текот на 2018 и 2019 година пријавениот преку својот профил на социјалната мрежа Facebook ширел расистички и ксенофобичен материјал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пукање и масовна тепачка во Кичево

Никола Осило

Грозоморен случај: Двајца битолчани повеќепати злоставувале 12 годишно дете

Никола Осило

Заглавените туристи на скопскиот аеродром заминаа за Хургада

Редакција