еМагазин
Image default
Бизнис

„Жито Полог“ оствари загуба

„Жито Полог“ АД Тетово за периодот јануари – декември 2018 година оствари негативен финасиски резултат, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Во 2018 година остварена е единечна загуба од 14,557 илјади денари и консолидирана загуба во износ од 8,061 илјади денари“, информираат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анѓушев ќе претседава со економскиот управен комитет меѓу Македонија и Германија

Редакција

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Редакција

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува непроменета

Редакција