еМагазин
Image default
Бизнис

„Жито Полог“ за шест месеци со добивка од 10,8 милиони денари

„Жито Полог“ АД Тетово во првото полугодие од годинава оствари добивка од 10,8 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 5,8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се компаниите со најголем пораст и пад на вредноста на акциите?

Никола Осило

„Делта-пром инг“ го доби тендерот на општина Велес за реконструкција на водоводни и канализациони линии вреден 613.000 евра

Никола Осило

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЈСП за ангажирање агенција за вработување вреден 122.000 евра

Никола Осило