еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Лавина од реакции по социјалните мрежи по шпекулативните информации дека во Скопје наводно има сериски убиец и трговци со органи.

Информациите кои масовно се шират по Фејсбук и Твитер, се појавија откако периодов исчезнаа неколку лица, а дел од нив беа пронајдени мртви.

Од МВР посочија дека станува збор за лаги и измислици.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

Детален преглед: За исчезнати се водат 64 лица

Според пријателите, телото пронајдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Атанасовски

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Fashion Group започна со Black Week, сите парчиња он-лајн на попуст од 20%

Редакција

Пет охриѓанки измамени: Наместо како фотомодели завршиле на сајт за интимни средби

Никола Осило

Добродојдовте во Северна Македонија, во која не може да се сруши ни дива платформа на Матка

Редакција