еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Живот на вересија: Граѓаните со плата од 7.000 до 15.000 денари најбројни корисници на кредити кај банките

Дури 24 отсто од вкупниот број кредитокорисници кај македонските банки се граѓани кои земаат плата од 7.000 до 15.000 денари, покажуваат податоците на Народната банка. Со тоа, оваа категорија граѓани се убедливо најбројни корисници на кредити од банките.

Тие учествуваат со 12 отсто во вкупната кредитна изложеност кај банките кога станува збор за физички лица.

Банките се многу поизложени кон граѓаните со плата од 30.000 до 50.000 денари, категорија која учествува со 21,4 отсто во вкупната кредитна изложеност на банките кон физичките лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за труд вработува 15 државни службеници, плата до 25.023 денари

Никола Осило

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, која ќе го застапува предметот „Монструм“

Редакција

Законот за Договорот од Преспа објавен во Службен весник на Грција, го потпиша и грчкиот претседател

Редакција