еМагазин
Image default
Македонија

Зијадин Села за повикот на Заев за простување: Не си цар, туку премиер

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села се огласи на Фејсбук, за повикот на премиерот Зоран Заев за помирување и простување за насилството во Собранието од 27. април.

Тој за време на насилството се здоби со најсериозни повреди.

„Не знам дали премиерот Зоран Заев имал семејни или лични проблеми на 27 април кога денеска пружа рака за помирување.

Ако тој мисли за случувањата на 27. април во Собранието, тогаш треба да знае дека не е над институциите и правдата. Тој е избран за премиер на државата, а не за цар“, напиша Села.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Простување или амнестија: Кој го разбра Заев што сака да каже?

Дурловски за понудата на Заев: Подарената слобода на неправедно обвинет ќе биде претежок товар

Актерот Јовановски го одби Заев: Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!

Твитерџиите гневни на предлогот на Заев за помирување: Онаа багра не влезе во куќата на Заев, туку во моето Собрание

Фото: Фејсбук/Села

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ: На пратеници им се нудат и по 2 милиони евра да гласаат „за“

Редакција

Русија бара преименувањето на Република Македонија да го разгледа Советот за безбедност на ОН

Редакција

Заев: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат одлуката на гласачите или одиме на предвремени избори

Никола Осило