еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Знаат ли безбедностите служби каде е Груевски?

Според последните информации, поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски, се уште не се јавил на отслужување на затворската казна за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство.

Вчера судските служби повторно не го пронајдоа за да му го врачат решението, а во неговиот дом не го најде ни полицијата, која имаше два неуспешни обиди.

Претходно во потрагата за Груевски, судот побара асистенција од МВР, од каде пак распишаа национална потерница.

Откако полицијата не го пронајде на домашна адреса, синоќа имаше акција околу седиштето на ВМРО ДПМНЕ, со легитимирање на лицата кои излегуваат од соседниот паркинг и проверка на нивните возила.

За да полицијата влезе во седиштето на партијата и треба налог.

Од ВМРО ДПМНЕ ја осудија акцијата на полицијата и посочија дека тој не е во седиштето на ВМРО ДПМНЕ, како што претходно шпекулираа одредени медиуми.

Во текот на вчерашниот ден имаше и други шпекулации, од типот дека Груевски ја напуштил земјата, а медиумите, но и јавноста прашува дали македонските безбедносни служби знаат каде е Груевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Никола Груевски не е во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ велат од партијата, за да полицијата провери и треба налог

Стојанче Ангелов: Да не се вознемируваат децата и сопругата на Груевски

Заев: Не верувам дека Груевски ќе си дозволи да бега

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Попусто нови вработувања и партиски ботови: Се бара судски епилог за криминалците од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Никола Осило

Јавното обвинителство и претседателот Стево Пендаровски се „скараа“ за „Рекет“

Никола Осило

Парична казна за две лица од Валандово, не се самоизолирале и контактирале со повеќе лица

Редакција