еМагазин
Image default
Македонија

Зоран Милески Кичеец бил на преглед во приватна болница, па го вратиле назад во затвор

Осомничениот за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство, Зоран Милески Кичеец, кој што е во притвор, попладневно бил пренесен во една приватна болница, на преглед, со одобрение на судот.

По прегледот, тој повторно бил вратен во притворското одделение на затворот „Скопје“ во Шуто оризари, потврдуваат за телевизија „24“ од затворот.

Според информациите на телевизијата имало препорака и за дополнителни испитувања, но за тоа дополнително треба да одлучи судот, дали и кога ќе се направат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видеото со Боки 13, Кичеец и Камчев руши рекорди, има над половина милион прегледи

Новинарот кој ја објави снимката со Боки 13, Кичеец и Камчев најавува објавување на нови шокантни документи

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЛГБТИ активистот Беким Асани за нападот на Матка: “Цело време викаа ќе те убиеме, мртов си, а на другарките им викаа вас ќе ве силуваме„

Редакција

Не викал Скопје или ФИРОМ: На новиот градоначалник на Солун му било тешко да каже Северна Македонија

Редакција

Рускоска: За тројца од поранешниве министри и заменик бараме мерка притвор, а за еден поради здравствени причини куќен притвор

Редакција