еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Зоран Милески – Кичеец осуден на три години затвор за „Рекет“

Казна затвор од три години за примање награда доби Зоран Милески – Кичеец, третообвинетиот во случајот „Рекет“, кој вчера на почетокот на судењето го призна делото.

Судот, исто така, одлучи Кичеец да остане во домашен притвор до правосилноста на изречената затворска казна.

Првообвинетиот Бојан Јовановски и второобвинетата Катица Јанева се изјаснија дека не се виновни.

По признанието на Кичеец, судот ја одвои постапката, а рочиштето против Јанева и Боки 13 ќе продолжи на 6 декември.

МИА/Фото: МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Боки 13 шокираше со изгледот“: Судењето за „Рекет“ топ тема во регионот

Кај се парите кои ги изрекетирале Боки 13 и Кичеец?

Кичеец бил вработен кај Камчев: За него пресуда утре, бидејќи призна вина за „Рекет“

Ќе открие ли Боки 13 навистина каде се парите и кој е организаторот и помагачите во „Рекет„?

Запленет е глисер на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоки Кичеец

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе ги бојкотираат ли Албанците изборите за да Талат Џафери стане претседател на државата

Редакција

Мириса на нов бојкот

Редакција

Голем пораст: Бруто надворешниот долг на Македонија достигна 8,4 милијарди евра

Никола Осило