еМагазин
Image default
Бизнис

Зоран Здравев на местото на Јасмина Цветаноска во Одборот на директори на „Европа“

„Европа“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека на Собранието на акционери одржано на 6 мај 2019 година бил констатиран престанок на функцијата неизвршен член на Одбор на директори на Јасмина Цветаноска поради поднесена оставка.

„На истата седница за неизвршен член со мандат од 4 години беше избран Зоран Здравев. Новоизбраниот член Зоран Здравев не поседува акции во друштвото“, соопшти компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Европа“ ја удвои добивката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Редакција

Нова листа должници на УЈП: Граѓани и фирми должат 165 милиони евра за неплатени даноци

Редакција

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција