еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто до сега Боки 13 не бил на распит за “Рекет“?

Вчера три часа во Јавното обвинителство на распит беше еден од осомничените во случајот “Рекет“, Зоран Милески-Кичеец.

Денеска исказ ќе дава шефицата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во заминување, Катица Јанева, а претходно тоа го направија нејзините колеги од СЈО, шефицата на нејзиниот Кабинет и тројца обвинители, Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и Бурим Ристеми.

Осомничениот пак Бојан Јовановски (Боки 13) до сега не дал исказ за Рекет“, освен дента кога беше уапсен и беше на распит во Обвинителство, но за да се утврди дали да му биде изречена мерка притвор или не.

Во меѓувреме заврши во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто оризари, а пред неколку дена истиот му беше продолжен за уште 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отплаќа три кредити: Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева која утре ќе сведочи за „Рекет„

Има само кредит: Каков имот пријавила обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова која сведочеше за „Рекет“

Има само кредит: Каков имот пријавила обвинителката од СЈО, Елизабета Јосифовска која сведочеше за „Рекет“

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Фото: Боки 13/Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ново рочиште за „Монструм“

Редакција

„Соларпро Холдинг“ го доби тендерот на Градската болница „8-ми Септември“ за набавка на струја вреден 403.000 евра

Редакција

(Видео) Благој Нацоски и „Цацко Конопишки“ феноменални со легендарната песна „Ти си некаде“

Редакција