еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зур и Дим маркети со поддршка за три месечното скратено работно време на родителите што користеле породилно

Позитивниот пример за применување на 3 месечно скратено работно време на родителите што користиле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на позитивност и значајност кој го поддржа и раководството на Зур и Дим маркети.

Како компанија која функционира повеќе од 17 години како Грандпром Зур (Дим) со повеќе од 20 продажни локации на Зур маркети низ територија на Скопје, и со над 270 вработени, од кои околу 210 се жени од различни годишни возрасти сметаат дека вработените се најзначаен фактор за успехот и напредокот на компанијата.

„Одлуката за да се приклучиме кон оваа кампања за скратено работно време после отсуство поради раѓање и мајчинство е уште еден доказ дека вработените се од голема вредност за компанијата и ние како компанија се гордееме со нив и нивните способности. Затоа би сакале да им овозможиме подобри услови во работата со кои би им обезбедиле напредок за градење кариера и подобар живот работејќи во нашата компанија (дома), а не надвор од републиката каде секогаш би биле странци“, изјави Даниел Димовски, маркетинг раководител во Зур маркети.

Тој додава дека акцијата вклучува скратено работно време во траење од 3 месеци за сите кои користеле боледување поради раѓање и мајчинство, а притоа придонесите би им биле исплаќани како за полно работно време. Мерка која на вработените родители ќе овозможи период за прилагодување на работните задачи и усогласување на деловите и обврските како родители

Оваа одлука за Зур и Дим маркети е уште една од повеќето измени кои следат во идниот период, посебно во делот на грижа за вработените, зголемување на личниот приход, за стимулирање на задоволството и подобар статус на вработените.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Фитофарм“е првата фармацевтска компанија која ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

И Макпрогрес ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

„Витаминка“ за своите вработени воведе дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државна лотарија со мерки за заштита на играчите и вработените

Редакција

(Галерија) Да ти е милина да работиш: Како изгледаат новите канцеларии на Вип

Редакција

Триумф на „Медена земја“ во Русија

Редакција