еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зур маркети чекор пред сите за заштита на потрошувачите и вработените!

Од денеска, во сите Зур маркети на територија на Град Скопје, сите потрошувачи со секоја издадена фискална сметка за купените артикли, ќе добијат и упатство за заштита од корона вирусот.

Упатството испишано на задната страна на фискалната сметка е според основните мерки на Владата на Република Македонија и Светската здравствена организација за заштита од Ковид-19.

Зур маркети преку оваа иновативна идеја, се првите маркети кои што на овој начин започнуваат да придонесуваат за зголемување на свесноста на граѓаните за заштита од корона вирусот и за зголемување на општествената одговорност.

Придонесот на Зур маркети кон доброто на заедницата е важен дел од нивната корпоративна стратегија. Како општествено одговорна компанија Зур маркети, се грижат да им понудат на купувачите не само производи со висок квалитет и прифатливи цени туку се грижат и за нивното здравје.

Со воведување на оваа иновативна идеја, фокусот е ставен на здравјето на купувачите, кое што е од големо значење за самата компанија.

Пораката која што ја испраќаат преку оваа активност е дека треба преку обединетост и почитување граѓаните да се заштитат себеси и луѓето околу нив. Ова е полесен начин да се потсетуваат сите на превентивните мерки за заштита од новиот корона вирус.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Редакција

(Галерија) Филхармонија со концертот „Ну погоди“ ги врати возрасните во детството

Редакција

Нова понуда на Охридска банка: Станбен кредит со 10 години фиксна каматна стапка од 3,5 %

Редакција