еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на бизнисмени, фирми и претпријатија на новата листа должници на УЈП

Познати бизнисмени и компани се најдоа на новата листа должници на Управата за јавни приходи ја објави листата на должници за долгови доспеани до 30.09.2018 и неплатени до 31.12.2018 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

Меѓу должниците се кумановскиот бизнисмен Бајруш Сејдији со долг од 112 милиони денари, „Трансмет“ со долг од 83 милиони денари, Македонската радиотелевизија има долг од 70 милиони денари, МЖ-инфраструктура има долг од 32 милиони денари, Секјуриком мултисервисес има долг од 17 милиони денари…

Целата листа ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЈП ја објави новата листа должници: Граѓани и фирми за даноци должат 164 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Не е дома Орце, кај баба му е„: Твитер „врие“ од шеги за снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

Редакција

Колкави плати и надоместоци има менаџментот на БИМ Свети Николе

Редакција

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

Никола Осило