еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на бизнисмени и фирми на новата листа должници на УЈП

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 30.09.2019 и неплатени до 31.12.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На листата има и познати бизнисмени и фирми. Кумановскиот бизнисмен Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари, кавадаречката фирма „Урбан инвест“ должи 34 милиони денари, „Хисар Туризам“ должи 9 милиони денари, „БМЈ Медиа груп“ должи 4 милиони денари…

Целата листа должници ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕ-ТО со долг од 20 милиони евра убедливо на врвот на листата должници на УЈП

Нова листа должници на УЈП: Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок

Нова листа должници на УЈП: Граѓани и фирми „набилдале“ долгови од 162 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Кара“ на Орце Камчев ја зголеми добивката

Редакција

Од донорот на срцето, ќе се трансплантираат и два бубрега на Клиниката за урологија

Редакција

Убава вест: Македонскиот документарец „Медена земја“ со три награди на американскиот филмски фестивал „Санденс“

Редакција